Адрес:
1606 София
бул."Пенчо Славейков" №18Б
(срещу Агенцията по безопасност на храните)
тел. (359 2) 952 50 40
факс: 953 29 62
мобилен тел.: 0885 578 843
 
Свали оферта


 
Барселона - Свети Валентин

Продължителност: 5 дни
Транспорт: Самолет
Цена от: 1195 лв.  / 611 €
Екскурзията е петдневна и включва 4 нощувки със закуски в Барселона в хотел 3 или 4 звезди, централно разположен, екскурзоводска програма на български език, самолетен билет (с включени летищни такси и ръчен багаж 1 малка чанта с размери 40х20х25 см), трансфери. Лети се с авиокомпания "Райънеър" или “Уиз Еър”.


1 ден
12.02.2026: 15:15 ч. – 17:10 ч. - полет София - Барселона. Пристигане. Трансфер. Настаняване в хотела. Нощувка.

2 ден
13.02.2026: Закуска. Обиколка на Барселона с екскурзовод на български: Саграда Фамилия (отвън), хълма Монджуик, площад „Испания”, площад „Каталуния”, улица „Пасейч де Грасия“, приютяваща фасадите на десетки сгради от епохата на Модернизма, сред които Каса Батьо и Каса Мила на Гауди, Триумфалната Арка и парка Цитадела, старото пристанище Порт Вел със статуята на Колумб; обиколката завършва с разходка по най-известната улица на Барселона „Ла Рамбла”. Свободно време за разходка из Готическия квартал и възможност за самостоятелно посещение на Катедралата на Барселона. Свободен следобед. По желание – факултативна програма посещение на парка Гюел – едно от най-впечатляващите творения на Гауди (с доплащане 64 лв. и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва екскурзовод на български по време на визитата, резервация за група и входната такса за парка Гюел. Посещението се организира при минимум 10 участника. За това посещение се налага използване на метро. Нощувка.

3 ден
14.02.2026: Закуска. Свободен ден. Сутринта - възможност за екскурзия до манастира Монсерат, живописно разположен в едноименната планина – най-големият и най-известен манастир в Каталуния, център на поклонничество, известен с чудотворната статуя на Богородица – Черната Мадона, която, според легендата, била намерена от овчарчета в процепа на една скала (с доплащане 159 лв./81 € и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва екскурзовод на български и транспорт с автобус/минибус по програмата, входна такса за манастира, слушалки. Екскурзията се организира при минимум 10 участника. Вечерта – по желание – вечеря с фламенко спектакъл (с доплащане 188 лв./96 €) или фламенко спектакъл с една чаша напитка (с доплащане 108 лв./55 €). Нощувка.

4 ден
15.02.2026: Закуска. Освобождаване на хотела. Свободно време. Възможност за факултативна полудневна програма „Традиции и модернизъм в Барселона” (с доплащане 79 лв./40 € и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва обиколка с екскурзовод на български и се организира при минимум 6 участника. Обиколката е по маршрут Двореца на Каталунската музика, квартала Ел Борн с църквата „Санта Мария дел Мар”, парка Цитаделата, Триумфалната арка и завършва с Олимпийското пристанище, където можете да останете, за да се насладите на традиционна морска кухня. Нощувка.

5 ден
16.02.2026: Закуска. Освобождаване на хотела. Свободно време. Сутринта - възможност за посещение на Саграда Фамилия (с доплащане 98 лв. /50 € за възрастни и 44 лв./22 € за деца до 11 г. и при предварителна заявка и заплащане в България, а не на място). Цената включва екскурзовод на български по време на визитата, резервация за група, входната такса за Саграда Фамилия и слушалки. Посещението се организира при минимум 10 участника. За това посещение се налага използване на метро. 14:05 ч. - трансфер до летището.17:05 ч. – 21:00 ч. полет Барселона - София.

Забележки:


Стаите в хотела се освобождават до 11.00 ч. и багажът се оставя на съхранение в помещение за багаж на хотела;
Часовете на полетите са обявени по разписанието на авиокомпаниите през юли 2025 г. При промяна на същите, клиентите ще бъдат уведомени своевременно.
Категория A - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
12.02.2026 1195 лв. 1125 лв.


Категория B - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
12.02.2026 1255 лв. 1555 лв. 1235 лв. 1165 лв. 1185 лв.


Категория C - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
12.02.2026 1285 лв. 1735 лв. 1235 лв. 1165 лв. 1215 лв.


Категория D - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
12.02.2026 1388 лв. 1738 лв. 1358 лв. 1288 лв. 1318 лв.


Категория E - standart room
Дата цена на възрастен в двойна стая цена на човек в индивидуална стая цена на трети възрастен в стая цена за дете до 11 г. в стая с 2 възрастни цена за дете до 11 г. в стая с 1 възрастен
12.02.2026 1439 лв. 1789 лв. 1409 лв. 1329 лв. 1359 лв.


ЦЕНАТА ВКЛЮЧВА:

ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:

ДОПЛАЩАНЕ:

Категория A: хотел Barcelona House*** - намира се на „Ла Рамбла”, на 10 мин. пеша от Катедралата; 
Категория B: хотел Ramblas*** намира се на „Ла Рамбла”, на 10 мин. пеша от Катедралата; 
Категория C: хотел Ronda*** - близо до „Ла Рамбла”, на 15 мин. пеша от пл. „Каталуня”;  
Категория D: хотел Rialto*** - намира се в Готическия квартал, съвсем близо до Катедралата и Ла Рамбла;
Категория Е: хотел Gotico**** е в Готическия квартал, близо до Катедралата и „Ла Рамбла”.



Туроператорът не носи отговорност за променено разписание от авиопревозвача.

ВАЖНО: При нощувки в Барселона туристите (без децата под 16 г.) заплащат задължително градска такса (city tax) в размер на около 5 евро на човек на ден при настаняване в хотели 3 звезди и на около 6 евро на човек на ден при настаняване в хотели 4 звезди. Таксата се заплаща лично от туристите на рецепцията на хотелите преди отпътуването им и не е включена в пакетните цени.

Здравни изисквания: няма специални здравни изисквания.
Условия по договораУсловия за плащане: Записването се извършва срещу внесен депозит в размер на 50% от стойността на самолетните пакети и сключен договор за туристически пакет. Заплащането на остатъка от изцяло дължимата сума се извършва не по-късно от 30 дни преди обявената начална дата на отпътуване.

Такса прекратяване:


ако прекратяването е до 18:00 ч. на втория работен ден след сключването на настоящия Договор, Пътуващият не дължи такса прекратяване, в случай че настоящият Договор е сключен повече от 65 дни преди датата на отпътуване (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 18:00 ч. на втория работен ден след сключването на настоящия Договор до 65 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 20% от цената на туристическия пакет в лева (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е от 65 до 21 дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 50% от цената на организираното пътуване в лева (ако това не противоречи на анулационните условия на авиопревозвача при закупени самолетни билети);
ако прекратяването е 20 или по-малко дни преди датата на отпътуване, таксата прекратяване е в размер на 99% от цената на организираното пътуване в лева.


Минимален брой записани за осъществяване на екскурзията: Всички самолетни екскурзии се осъществяват при минимум 6 туриста. В случай че минималният брой записани за осъществяване на екскурзията не е достигнат, туроператорът може да анулира пътуването като възстанови на пътуващия изцяло всички плащания, направени за туристическия пакет, без да дължи допълнително обезщетение. Туроператорът е длъжен да уведоми пътуващите за анулирането на екскурзията, спазвайки условията на чл. 89 ал. 7 т. 1. от ЗТ.

Медицинската застраховка към туристическия пакет е с доплащане от 2 лв. на човек на ден. Полицата е с общо покритие 10 000 ЕUR и включен асистанс, като покрива възникнали медицински разноски от злополука или акутно заболяване, медицинско транспортиране и репатриране.

Туроператорът предлага на туристите да сключат застраховка „отмяна на пътуване“, която покрива разходите за прекратяване на договора за туристически пакет от страна на пътуващия.

Екскурзията не е подходяща за лица с ограничена подвижност.

Паспортни и визови изисквания: До държави от ЕС и Сърбия, Македония, Турция, Албания, Босна и Херцеговина, Черна Гора, Швейцария, Швеция, Финландия, Норвегия и Исландия се пътува с валидна лична карта. До всички останали държави се пътува с международен паспорт, валиден най-малко 6 месеца след датата на завръщане.

Поради нестабилните цени на авиогоривото, които се покачват непрекъснато и непредвидимо, е възможно въвеждане на доплащане в размер на промяната на цената на горивните такси. Записаните по програмата клиенти ще бъдат уведомявани веднага, в случай че такова доплащане се наложи.